LICZNIK ODWIEDZIN

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj119
mod_vvisit_counterWczoraj412
mod_vvisit_counterPrzez tydzień2592

Twój nr IP: 75.101.220.230
Dzisiaj jest: 18 Wrz 2020 r

NASI PARTNERZYSINGLE TRACK

Szczegóły trasy
Nazwa trasy: Zajęcznik-Nad Czerniawą
Miejsce startu: Granica w Czerniawie lub Zajęcznik
Długość trasy: 20 km
Czas przejazdu: 2 h
Trudność: 2/6
Najdłuższy podjazd: 0,2 km
Podjazd, średnie nachylenie: 7 %
Najdłuższy zjazd: 1,5 km
Zjazd, średnie nachylenie: 6 %
Zjazd, maksymalne nachylenie: 12 %
Najwyższy punkt: 710 m n.p.m.
Najniższy punkt: 530 m n.p.m.

START

     Start na ścieżki Singletrecka usytuowany jest na przejściu granicznym w CZERNIAWIE, pięć kilometrów od centrum ŚWIERADOWA-ZDROJU. Jest tam duży parking dla samochodów, dlatego nie będzie problemu z pozostawieniem auta, jeśli ktoś rower przywiezie samochodem i dopiero na miejscu rozpocznie jazdę.

TRASA

     Wjazd na trasę i sama trasa jest dobrze oznakowana. Trasy wytyczono niedaleko kolei gondolowej, na Zajęczniku oraz wokół Czerniawskiej Kopy. Metrowej szerokości ścieżki wiją się pomiędzy drzewami i wśród leśnych polan. W miejscach, w których przejazd byłby utrudniony wybudowano mostki, kładki i przejazdy. Poszczególne ścieżki łączą się dzięki wcześniej istniejącym drogom. Trasa jest prawie cały czas lekko nachylona w dół (momentami nachylenie jest większe, ale nie przekracza 5 %) i dzięki temu Singletrack jest dostępny dla każdego rowerzysty. System ścieżek ma długość 40 kilometrów po stronie polskiej i łączy się ze ścieżkami po stronie czeskiej (tam również jest ok. 40 km tras). Każda z tras jest jednokierunkowa, jednak są na nich miejsca, w których można wyprzedzać wolniejszych rowerzystów.

PODSUMOWANIE

     Jazda Singletrackiem jest czystą przyjemnością. Nie wymaga dobrej kondycji, a jedynie lepszej techniki. Choć przy wolnej jeździe nawet technika nie będzie tak istotna. Singletrack jest godny polecenia każdemu rowerzyście bez względu na wiek i umiejętności.

MAPA

 

TRASA ZAJĘCZNIK

 

 

 

TRASA POD SMRKIEM